از G-scan2 می‌توان به عنوان یک دستگاه واسط جهت اندازه گیری مقادیر مختلف (VMI=Vehicle measurement Interface)  بر روی خودرو استفاده کرد. از اینرو G-scan2 دارای قابلیت تبدیل شدن به مولتی متر دیجیتالی، اسیلوسکوپ و شبیه ساز سیگنال می‌باشد تا بتوان از آن به طور مستقیم روی دسته سیم خودرو، به عنوان یک دستگاه اندازه گیری استفاده کرد.

1

 

برای اجرای عملکردهای اندازه گیری، گزینه‌ی ( اندازه گیری) را از منوی اصلی انتخاب کنید، سپس منوی زیر را دنبال کنید.

measure2

 

* عملکرد اسیلوسکوپ

از اسیلوسکوپ می‌توان برای اندازه گیری سریع تغییرات ولتاژ یا شدت جریان مدارهای سنسوری و عملکردی مورد استفاده در خودرو و نمایش سیگنال‌ها در شکل موج‌های گرافیکی استفاده کرد.

همچنین با استفاده از سنسور فشار به عنوان آپشن نیز می‌توان کمپرس سیلندر را اندازه گیری کرد.

پورت‌های ورودی سیگنال مختلفی روی قسمت واسط اندازه گیری (VMI) دستگاه G-scan2 برای عملکردهای اندازه گیری ویژه تعبیه شده‌اند، بنابراین برای آشنایی با آنها به جدول زیر مراجعه کنید.

 

پورت سیگنال تعبیه شده عملکرد اندازه گیری
پورت کانال A ( قرمز رنگ) و کانال B ( زرد رنگ) اسیلوسکوپ برای اندازه‌گیری و نمایش شکل موج ولتاژ
پورت کانال AUX‌( آبی رنگ) اسیلوسکوپ برای اندازه گیری و نمایش شکل موج جریان
پورت کانال B اندازه گیری کمپرس سیلندر
پورت کانال B عملکرد مولتی متر دیجیتالی
پورت کانال B: خروجی ولتاژپورت کانال B: خروجی پالسپورت کانال A: خروجی کنترل علمگرها عملکرد شبیه ساز سیگنال

* لطفاً در نظر داشته باشید که کلمپ متر برای اندازه گیری جریان‌های الکتریکی و سنسور فشار برای اندازه‌گیری کمپرس سیلندر به عنوان امکانات آپشن محسوب می‌شوند.

حالت اندازه گیری 2 کاناله (CH2) ، 4 کاناله (CH4) و یا حالت اندازه گیری مربوط به سیستم جرقه زنی(Ignition) را برای اجرای عملکرد اسیلوسکوپ انتخاب کنید.

3

– منوی کنترلی قسمت بالای اسیلوسکوپ

اگر حالت 2 اندازه گیری 2 کاناله(CH 2) از منوی عملکرد اندازه گیری انتخاب شود، اسیلوسکوپ به شکلی که در زیر نمایش داده شده اجرا خواهد شد.

4

 

Preset: سنسورها و عملگرهایی که غالباً در سیستم موتور و انتقال قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرند در این قسمت فهرست شده‌اندو همچنین تنظیمات بهینه‌ی واحدبندی ولتاژ و زمان آنها برای استفاده در اسیلوسکوپ، به عنوان مقادیر از پیش تنظیم شده، ارائه شده است. به همین دلیل به سادگی می‌توانید نام سنسور یا عملگر مورد نظر را از فهرست انتخاب کنید تا پیش تنظیم مربوط به اندازه گیری آنها در اسیلوسکوپ اعمال شود، به این ترتیب دیگر نیازی به تنظیم دستی واحدبندی زمان و ولتاژ نیست.

 

اگر یکی از گزینه‌های فهرست موجود در قسمت (preset) پیش تنظیم را انتخاب کنید، آیکن راهنمای کوچک (Help tip) موجود در صفحه‌ی اسیلوسکوپ فعال می‌شود، که در آن توضیحات کلی در رابطه با سنسور یا عملگر انتخاب شده از فهرست بعلاوه‌‌ی راهنمای تحلیل شکل موج و تصویر شکل موج مرجع را مشاهده خواهید کرد.

5

 

6

7

 

 

 

User set‌: منوی [User set] تنظیمات کاربر را باز کنید، که در آنجا می‌توانید تنظیمات کانال، آستانه و نمایش را به صورت دستی پیکربندی کنید.

A. تنظیمات کانال (CH. Configuration)

در این قسمت می‌توانید تنظیمات واحدبندی زمان و ولتاژ فعلی اسیلوسکوپ را با نام و توضیحات دلخواه ذخیره کنید تا اگر زمانی دیگر قصد اندازه گیری از سنسور یا عملگر مشابهی را داشته به سادگی و با سرعت بتوانید مجدداً تنظیمات مورد نظر را فعال کنید.

بنابراین با استفاده از صفحه کلیه مجازی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود می‌توانید نام فایل را بعلاوه‌ی توضیحاتی مربوط به آن و جزئیات کانال‌های به عنوان مرجعی برای استفاده در آینده وارد کنید.

8

. تنظیمات آستانه‌ی سگینال(Threshold setup) :

سطح آستانه که به عنوان مرجع برای اندازه گیری بسامد( فرکانس) و چرخه‌ی کاری ( دیوتی سایکل) استفاده می‌شود را می‌توان از میان 50% و یا به صورت تنظیم دستی،‌انتخاب کرد.

اگر ][Threshold setup تنظیمات آستانه روی [ON]‌ تنظیم شود، G-scan2 فرکانس و دیوتی را با سطح آستانه‌ی 50% مقدار محور y اندازه می‌گیرد.

اگر فرکانس یا دیوتی به درستی اندازه گیری نشود، به عنوان مثال در اندازه گیری دیوتی سونولوئید مورد استفاده در برخی خودروهای با سوخت LPG ، می‌بایست سطح آستانه را به صورت دستی تنظیم کرد. در این قبیل موارد [Threshold setup] تنظیمات سطح آستانه روی [off] تنظیم کنید و سپس سطح آستانه را تا جایی که نیاز است تغییر دهید.

 

9

 

در مثال زیر، در هر دو کانال B,A شکل موج‌های شبیه به هم نمایش داده شده‌اند، اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که هیچ دیوتی و فرکانسی برای کانال B نمایش داده نشده است، زیرا سطح آستانه برای اندازه گیری فرکانس و دیوتی نیازمند قرارگیری در محدوده‌ی سیگنال می‌باشد.

10

تنظیمات نمایش (Display setup):

در این قسمت می‌توان ضخامت سیگنال نمایش داده شده و نام کانال همراه با تنظیمات اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه گیری را پیکربندی کرد .

ضخامت سیگنال

ضخامت خطوطی که شکل موج را نمایش می‌دهند می‌تواند تا اندازه‌ی 1 نقطه و 2 نقطه انتخاب شود.

نام کانال/ اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه گیری

نمایش نام کانال در قسمت بالای پنجره‌ی هر کانال و نمایش اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه گیری در قسمت راست صفحه‌ی نمایش می‌تواند روی [on] یا [off] تنظیم شود.

11

12

 

Config: در این قسمت می‌توانید تنظیمات هر کانال را تغییر دهید.

پیکربندی: شما می‌توانید کانال‌ها را به صورت جداگانه در این قسمت فعال و یا غیر فعال کنید و همچنین تنظیمات و محدوده‌ی سیگنال هر کانال را نیز می‌توانید تغییر دهید.

13

16

 

 

14

 

حالت های مختلف پیکربندی توضیحات
UNI تنظیم شده روی سطح o و شکل موج در هر قسمت (+) و (+) نمایش داده خواهد شد.
BI تنظیم شده روی سطح o و شکل موج فقط در قسمت (+) نمایش داده خواهد شد.
AC برای اندازه گیری ولتاژهای (AC) متناوب استفاده می‌شود( به عنوان مثال: نوسان‌های ولتاژی دیودهای استرناتود)
DC برای اندازه گیری ولتاژهای (DC) مستقیم استفاده می‌شود
Peak برای اندازه گیری و نمایش ولتاژهای نوسانی شدید که در قطعات دارای سیم پیچ وجود دارد، استفاده می‌شود( به عنوان مثال: کوتل جرقه، انژکتور و شیربرقی یا سلوئیدها)
Normal سیگنال را مطابق با سرعت نمونه برداری از قبل تنظیم شده نمایش می‌دهد.
Auto سطح سیگنال به صورت خودکار تنظیم شده و مطابق با سیگنال ورودی در حالت UNT نمایش می‌دهد.
Manual سطح سیگنال به صورت دستی تنظیم می‌شود.

Data1  , 2, 3 : از میان سه گروه اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه گیری می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد که در نتیجه اطلاعات مورد نظر با توجه به گروه انتخاب شده در قسمت بالای پنجره‌ی هر کانال نمایش داده خواهد شد.

Data1: فرکانس(Freq) ،‌دیوتی (+)(Duty+) و دیوتی (-) (Duty-)

Data2: مقدار نشان داده شده توسط مکان نمای A (Cur, A)، مقدار میانگین(Arg) و مقدار نشان داده شده توسط مکان نمای B(CurB)

Data3: مقدار ماکزیمم یا حداکثر (max) ، مقدار میانگین (Arg) و مقدار مینیمم حداقل (Min)

Digital( اطلاعات عددی) : در این قسمت می‌توان پنجره‌ی نمایش اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه‌گیری که در قسمت راست صفحه‌ی نمایش مشاهده می‌شود را روی حالت (ON) یا (off) تنظیم کرد.

17

* روش ساده‌ی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید نمایش اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه گیری را توسط آن فعال یا غیرفعال کنید. برای اینکار می‌بایست نواحی مشخص شده با رنگ زرد را توسط قلم لمس کرده و آنرا به سمت چپ بکشید که در نتیجه پنجره‌ی نمایش اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه‌گیری ظاهر خواهد شد.

18

همچنین اگر به روش معکوس عمل کنید، به این معنا که نواحی مرکزی صفحه نمایش که با رنگ زرد مشخص شده را توسط قلم لمس کرده و آنرا به سمت راست بکشید، پنجره‌ی نمایش اطلاعات قابل خواندن مربوط به اندازه‌گیری ناپدید خواهد شد.

21

 

Review‌ (بازبینی): در این قسمت می‌توانید شکل موج‌های اسیلوسکوپ را که از قبل ذخیره کرده‌اید را مجدداً انتخاب کرده و بازبینی کنید.

22

Veiw all( نمایش کلی): با انتخاب این گزینه سیگنال همه‌ی کانال‌ها به صورت یکجا و روی هم افتاده نمایش داده خواهد شد که این قابلیت برای بررسی سیگنال معیوب یا عملیات عیب یابی از طریق همگام سازی ( سنکرون کردن) مفید خواهد بود.

23

24

 

30: در این قسمت اختلاف زمانی بین مکان نمای B,A نمایش داده می‌شود. برای جابجایی خطوط مربوط به مکان نماهای B,A ابتدا گزینه‌ی A یا B را روی صفحه نمایشگر لمسی انتخاب کنید تا خط مربوط به مکان نمای مورد نظر به قرمز تغییر رنگ دهد. سپس می‌توانید با لمس صفحه نمایشگر، خط مکان‌ نمای قرمز رنگ را در موقعیت مورد نظر قرار دهید.

31: در این قسمت با استفاده از گزینه‌‌های چپ و راست می‌توانید واحدبندی زمانی را تنظیم کنید.

1

 

2- منوی کنترلی قسمت پایین اسیکوسکوپ

2

Reset( باز نشانی): با انتخاب این گزینه می‌توانید تنظیمات فعلی را لغو کرده و صفحه‌ی نمایش را بازنشانی کنید.

Ch.set( تنظیمات کانال): در این قسمت می‌توانید حالت عملکردی کانال را از 2 کاناله (2ch) به 4 کاناله(4ch) تغییر دهید.

3

در حالت 2 کاناله (2ch) ، کانال B را می‌توان در حالت کاری اسیلوسکوپ یا حالت کاری اندازه گیری فشار توسط سنسور قرار داد.

4

برای هر دولت حالت 2 کاناله (2ch) یا 4 کاناله (4Ch) ، کانال AUX را می‌توان با انتخاب سنسور اندازه گیری جریان پایین [small garret server] یا سنسور اندازه گیری جریان بالا [large carrat sensor] در حالت مورد نظر پیکربندی کرد.

5

Zero set( صفر کردن تنظیمات): با انتخاب این گزینه می‌توان تنظیمات را برای اندازه گیری مقاومت، جریان‌های الکتریکی پایین یا بالا و فشار روی صفر تنظیم کرد.

6

(راه انداز): با استفاده از این گزینه یا تریگر را می‌توان در 3 حالت قرار داد: حالت راه اندازی با شرط وجود موج بالا رونده حالت راه اندازی با شرط وجود موج پایین رونده.

نکته : عبارت (Trigger) برگرفته شده از ماشه‌ی اسلحه یا ، زه کمان می‌باشد یعنی همانطوری که ماشه‌ی اسلحه ، زمانیکه حالت بدون راه انداز تیرانداز بخواهد اجازه‌ی شلیک می‌دهد، به همین ترتیب حالت تریگر یا راه انداز در اسیلوسکوپ نمایش عبور سیگنال را تا وقتی که شرط راه اندازی ایجاد نشده، متوقف می‌سازد.

Single shot: با انتخاب این گزینه می‌توان نمایش شکل موج را هنگامیکه شرط راه اندازی به وقوع می پیوندد، متوقف ساخت تا اینکه کاربر این حالت را لغو کند. هنگامیکه عملیات اندازه گیری روی سیگنال‌هایی انجام می‌گیرد که سریع به وقوع می‌پیوندد و شکل موج آنها دیگر تکرار نمی‌شود، این قابلیت مفید خواهد بود. از این قبیل مولد می‌توان به اندازه گیری سیگنال سنسورهای TPS+02 و AFS+TPS یا اندازه گیری ولتاژ باتری در حالت هر آرم اشاره کرد.

Stop: با انتخاب این گزینه نمایش شکل موج ثابت نگه داشته خواهد شد. که بعد از آن می‌توان شکل موج را دقیق‌تر و از نزدیک بررسی کرد و یا حتی شکل موج ثابت شده را برای بازبینی درآینده ذخیره کرد.

 

 

*عملکرد مولتی متر دیجیتالی

G-scan 2 عملکرد مولتی متر دیجیتالی را از طریق قسمت واسط جهت اندازه گیری مقادیر مختلف بر روی خودرو (VMI- Vehicle measurement Interface) ارائه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توان عملیات اندازه‌گیری ولتاژ، مقاومت، فرکانس، دیوتی سایکل ، پهنای باند و همچنین آزمایش پیوستگی ( تست بوق) را انجام داد.

1- منوی کنترلی قسمت بالای مولتی متر دیجیتال:

Voltage( اندازه‌گیری ولتاژ): در این قسمت می‌توانید ولتاژ موجود در مدار را از طریق کانال B‌واحد VMI‌اندازه گیری کنید.

7

Resistance( اندازه گیری مقاومت): در این قسمت می‌توانید مقاومت مدار یا قطعه را از طریق کانال B واحد VMI‌اندازه گیری کنید.

Continuty( پیوستگی): با استفاده از این قسمت می‌توانید آزمایش پیوستگی را روی مدار انجام دهید. اگر مدار سالم باشد و قطعی نداشته باشد، صدای بوق بالا را خواهید شنید و همچنین مقدار مقاومت نیز نشان داده خواهد شد.

1

2

Frequency( فرکانس): در این قسمت می‌توانید فرکانس سیگنال ورودی را از طریق کانال B واحد VMI‌اندازه گیری کنید.

 

3

Duty +/- ( چرخه کاری) : در این قسمت می‌توانید چرخه‌ی کاری یا دیوتی (+) و (-) سیگنال ورودی را از طریق کانال B واحد VMI اندازه گیری کنید.

5

Pulse +/ – ( پالس+ / -) : در این قسمت می‌توانید پهنای باند سیگنال ورودی را از طریق کانال B واحد VMI اندازه گیری کنید.

6

2- منوی کنترلی قسمت پایین مولتی متر دیجیتالی:

Configuration( پیکربندی): در این قسمت می‌توانید تنظیمات عملکرد مولتی متر را پیکربندی کنید، مانند فعال یا غیر فعال کردن راهنمای کالیبراسیون اهم متر، آزمایش پیوستگی با بوق و نمایش اطلاعات مرتبط در هنگام اندازه گیری فرکانس/ دیوتی/ پالس همچنین در نیمه‌ی پایینی این قسمت می‌توان ضخامت سیگنال گرافیکی که هنگام عملکرد اندازه‌گیری نمایش داده می‌شود را از میان 3,2,1 یا 4 نقطه انتخاب کرد.

7

Display‌( نمایش): در این قسمت می‌توانید تناسب اطلاعات عددی قابل خواندن مربوط به اندازه‌گیری،نمایش گرافیکی و اطلاعات مرجع، حالت‌های مرجع آن در پنجره‌های نمایش وجود دارند را طبق حالت دلخواه انتخاب کنید.

9

 

تنظیمات نمایش  11  13  16  14
توضیحات فقط اعداد اصلی قابل خواندن مربوط به اندازه گیری نمایش داده می‌شوند اعداد اصلی قابل خواندن مربوط به اندازه‌گیری همراه با اطلاعات مرجع نمایش داده می‌شوند فقط اندازه‌گیری در شکل گرافیکی نمایش داده می‌شود. اعداد اصلی قابل خواندن مربوط به اندازه‌گیری همراه با اندازه گیری در شکل گرافیکی نمایش داده می‌شود

 

Zero set ( صفر کردن تنظیمات): با استفاده از این قسمت می‌توانید کالیبراسیون اهم متر را انجام دهید. برای اینکار راهنمای نمایش داده شده را که طریقه‌ی کالیبره کردن اهم متر را اتوضیح می‌دهد، دنبال کنید.

نمایش پنجره‌ی راهنمای کالیبراسیون را می‌توانید از گزینه‌ی [configuration] پیکربندی در قسمت پایین صفحه نمایش غیرفعال کنید.

17

Reset( بازنشانی): با استفاده از این قسمت می‌توانید مقادیر اندازه گیری شده و اطلاعات مینیمم حداقل(Min) ، ماکزیمم حداکثر(Max) و میانگین (Avg) را بازنشانی کنید.

Stop( توقف): با استفاده از این گزینه می‌توانید اندازه گیری را متوقف کنید.

* عملکرد شبیه ساز سیگنال

G-scan 2 توانایی تولید سیگنال‌های الکتریکی، برای اهداف عیب‌یابی پیشرفته مدارهای سنسوری و عملگری موجود در خودرو را دارا می‌باشد.

1- خروجی ولتاژ پیوسته

از خروجی کانال B واحد VMI‌می‌توان سیگنال ولتاژ را به صورت پیوسته تولید و به خارج ارسال کرد که سطح (دامنه) ولتاژ تولیدی می‌تواند توسط کاربر به صورت دستی تنظیم شود. عمیقاً از این قابلیت می‌توان برای بررسی سیم سیگنال سنسور استفاده کرد.

لطفاً دستورالعمل نمایش داده شده در نیمه‌ی پایینی صفحه‌ی نمایش G-scan 2 را مشاهده کنید.

20

21 : با هر بار انتخاب این گزینه ولتاژ خروجی 1 ولت کمتر خواهد شد.

22:  با هر بار انتخاب این گزینه ولتاژ خروجی 1 ولت بیشتر خواهد شد.

23 : با هر بار انتخاب این گزینه ولتاژ خروی 0.1 ولت کمتر خواهد شد.

25: با هر بار انتخاب این گزینه ولتاژ خروجی 0.1 ولتا بیشتر خواهد شد.

26 : با انتخاب این گزینه ارسال ولتاژ خروجی متوقف خواهد شد.

2- خروجی پالس

از خروجی کانال B واحد VMI‌می‌توان سیگنال پالس 5 ولت با فرکانس کنترل شده توسط کاربر تا 1 کیلوهرتز (KHZ) تولید و به خارج ارسال کرد. عمدتاً از این قابلیت می‌توان برای بررسی سنسورهای دارای سیگنال خروجی دیجیتالی( مانند سنسور سرعت چرخ) استفاده کرد.

28

 

30:با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 10 هرتز (HZ) کمتر خواهد شد.

31:با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 10 هرتز (HZ) بیشتر خواهد شد.

32 : با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 1 هرتز (HZ) کمتر خواهد شد.

34  :با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 1 هرتز (HZ) بیشتر خواهد شد.

36: با انتخاب این گزینه ارسال پالس خروجی متوقف خواهد شد.

3- خروج دیوتی ( چرخه‌ی کاری)

از خروجی کانال A واحد VMI‌می‌توان سیگنال‌های با فرکانس و دیوتی کنترل شده توسط کاربر را برای آزمایش عملگرهایی از قبیل انژکتورها تولید و به خارج ارسال کرد.

A- هرتز (Hz)

با انتخاب این گزینه می‌توانید فرکانس سیگنال دیوتی خروجی را تنظیم کنید.

 

37

30:با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 10 هرتز (HZ) کمتر خواهد شد.

31:با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 10 هرتز (HZ) بیشتر خواهد شد.

32 : با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 1 هرتز (HZ) کمتر خواهد شد.

34  :با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 1 هرتز (HZ) بیشتر خواهد شد.

36: با انتخاب این گزینه ارسال پالس خروجی متوقف خواهد شد.

– دیوتی (%)

با انتخاب این گزینه می‌توانید چرخه‌ی کاری ( دیوتی سایکل) سیگنال خروجی را تنظیم کنید.

36

30:با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 10 هرتز (HZ) کمتر خواهد شد.

31:با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 10 هرتز (HZ) بیشتر خواهد شد.

32 : با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 1 هرتز (HZ) کمتر خواهد شد.

34  :با هر بار انتخاب این گزینه فرکانس پالس خروجی 1 هرتز (HZ) بیشتر خواهد شد.

36: با انتخاب این گزینه ارسال پالس خروجی متوقف خواهد شد.