ipp

از منوی عیب یابی برند BMW  را انتخاب می کنیم.  BMW 1 پس از انتخاب BMW سری خودرو را انتخاب می کنیم، همانطور که اشاره شد، خودروی تست ما از سری X  می باشد. BMW 2 سپس X1  را انتخاب می کنیم و با توجه به مدل خودرو که 2015 می باشد، گزینه ی 2009 تا اکنون قابل انتخاب است. BMW 3

ipp

SYSTEM SEARCH یا جستجوی اتوماتیک سیستم ها را انتخاب می کنیم تا دستگاه جی اسکن تمام ECU  های موجود در خودرو را پیدا کند.

BMW 4بعد از انتخاب جستجوی اتوماتیک، همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید 24 عدد کنترل یونیت در خودرو یافت شد، که دستگاه جی اسکن لیست آنها را برای شما نمایش می دهد. BMW 5 BMW 6

BMW 7

بعد از پایان جستجوی اتوماتیک سیستم ها، با انتخاب هر کدام از کنترل یونیت ها می توانید وارد آن سیستم شوید و کدهای خطا، پارامترها، اطلاعات کنترل یونیت را بررسی کنید و تست عملگر انجام دهید و در صورتی که علامت ستاره در کنار عنوان یونیت موجود باشد، امکان انجام عملیات ویژه نیز،  برای آن یونیت  میسر است.

اگر بر روی گزینه ی LIST  در قسمت پایین وسط  کلیک کنید، فهرست کنترل یونیت هایی که قابلیت کاربرد ویژه دارند همراه با لیست کاربردهای ویژه آن ها در قسمت سمت راست ظاهر می گردد.

BMW 8

به عنوان مثال در این خودرو یونیت های CBS RESET,CAS,TECHNICAL INFO,EGS امکان انجام عملیات ویژه دارند که نوع عملیات ویژه آن ها نیز در زیر نام یونیت فهرست شده است.

BMW 9

ipp

نکته : در خودروهای بی ام و پس از انجام سرویس های دوره ای مانند تعویض روغن ، لنت های ترمز، شمع جرقه، روغن ترمز و چک کردن سطح مایعات ، لازم است وارد قسمت CBS Reset شویم و زمان انجام سرویس ها را ریست کنیم تا چراغ سرویس صفحه آمپر خاموش شود.

CBS Reset X1

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، محل کانکتور OBD خودروی BMW X1، در بالای اهرم بازکن درب کاپوت  قرار دارد.

 

BMW 5

ipp