در این ویدیوی آموزشی قصد داریم ریست صندلی سانتافه 2014 را توسط دستگاه دیاگ زنیت Z5، انجام دهیم. و عملیات انتخاب مشتری صندلی هیوندای سانتافه را با هم بررسی کنیم. همان طور که میدانید در این خودرو سیستم دسترسی آسان وجود دارد که در هنگامیکه سوییچ را میبندیم صندلی را عقب می آورد تا راننده به راحتی بتواند از خودرو پیاده و یا سوار شود. همچنین در صورتی که یونیت و یا خود صندلی را تعویض نمودیم باید اقدام به ریست و کالیبره یونیت صندلی برقی PSM کنیم.

دیاگ زنیت Z5

زنیت Z5 یک دیاگ نسل پنجم میباشد که بعد از جی اسکن 3 و جی اسکن تب در سال 2022 به بازار عرضه شده است. این دستگاه از نظر نرم افزار و پشتیبانی خودرو مانند دستگاه های جی اسکن عمل میکند. بنابر این هم خودروهای خارجی و هم خودروهای داخلی را پشتیبانی میکند. همچنین زبان فارسی را ساپورت میکند تا راحت تر بتوانید با آن کار کنید. اگر میخواهید قیمت این دیاگ پر قدرت و ارزان قیمت را بدانید با ما تماس بگیرید. (تلفن شرکت نیلیکار: 02166046050). در ادامه عملیات ویژه صندلی هیوندای سانتافه که شامل ریست صندلی سانتافه و انتخابهای مشتری میباشد را توسط دستگاه زنیت Z5 باهم انجام میدهیم.

 

 

انتخاب خودرو و یونیت صندلی برقی

خودرو را خاموش میکنیم و سوییچ خودرو را میبندیم. کابل دستگاه دیاگ را به پورت OBD-II متصل میکنیم و سپس سوییچ را باز میکنیم. داخل دستگاه دیاگ نرم افزار ZENITH را انتخاب میکنیم. در منو اصلی گزینه عیب یابی را کلیک میکنیم. از منوی کارلاین هیوندای را انتخاب میکنیم.

دیاگ زدن هیوندای سانتافه

سپس انتخاب دستی را کلیک میکنیم.

دیاگ زنیت Z5

در منوی بعدی باید منطقه خودرو را انتخاب کنیم که ما گزینه HYUNDAI MOTORS GENERAL را وارد میشویم. در مرحله بعد سال خودرو و نوع موتور را انتخاب میکنیم. اگر بار اخیر بر روی همین خودرو عیب یابی میکردید میتوانید گزینه خودرو قبلی را انتخاب کنید تا نیاز به انتخاب مجدد خودرو نباشد. بر روی یونیت صندلی برقی یا همان PSM کلیک میکنیم. سپس عملیات ویژه را انتخاب میکنیم. در ادامه دو گزینه در عملیات ویژه وجود دارد، که آنها را باهم بررسی میکنیم.

تعمیر صندلی سانتافه

فعال سازی انتخاب مشتری صندلی سانتافه

در خودرو هایی که مجهز به سیستم دسترسی آسان است میتوانیم در منوی عملیات ویژه صندلی برقی وارد قسمت USER OPTION شویم و آن را فعال و یا غیر فعال کنیم. این سیستم به این صورت میباشد که هنگامیکه سوییچ را میبندیم صندلی به عقب میرود تا بتوانیم راحت تر پیاده و یا سوار شویم. در خودرو هایی که تلسکوپی فرمان نیز برقی میباشد، تلسکوپی فرمان هم بالا میرود و از صندلی و پای راننده فاصله میگیرد. بعد از اینکه سوییچ را باز کنیم، صندلی و فرمان به موقعیت قبلی خود باز میگردند.

تعمیرات صندلی برقی سانتافه

در منوی بعدی شرایط انجام عملیات انتخاب مشتری و هدف آن را توضیح میدهد. کلید OK را میزنیم و وارد منوی عملیات مشتری میشویم.

عیب یابی صندلی هیوندای سانتافه DM

مقابل گزینه Easy Access Setting حالت فعال و یا غیر فعال وجود دارد که میتوانیم یکی از آنها را انتخاب کنیم.

نحوه ریست صندلی برقی هیوندای سانتافه با دیاگ زنیت Z5

از منوی عملیات ویژه گزینه Seat Limit Position Setting را انتخاب میکنیم.ریست صندلی هیوندای سانتافه

بعد از انتخاب این گزینه دیاگ Z5 شرایط انجام عملیات و نیز هدف آن را به ما نشان میدهد. در شرایط انجام عملیات سوییچ باز و موتور خاموش گفته شده است، اما به دلیل استفاده از جریان زیاد باتری توسط موتور صندلی برقی هیوندای سانتافه پیشنهاد میکنیم که این عملیات را به صورت موتور روشن انجام دهید تا باتری بعد از عملیات دشارژ نشود. همچنین در هنگام انجام این عملیات نباید روی صندلی نشسته باشیم تا صندلی بتواند به راحتی به جلو و عقب برود.

عیب یابی صندلی برقی

گزینه اوکی را میزنیم و به منوی بعدی میرویم. در این منو دستگاه به ما هشدار میدهد که در مواقعی که یونیت صندلی و یا خود صندلی را تعویض کردیم ریست را انجام دهیم. و یا هنگامی که صندلی فقط 2 ثانیه با فشردن دکمه هایش حرکت میکند.

گزینه اوکی را میزنیم و در صورتی که روی صندلی راننده نشسته ایم از خودرو پیاده میشویم تا ریست صندلی به صورت خودکار انجام شود.

ریست صندلی برقی سانتافه و عیب یابی

بعد از اتمام ریست، دیاگ زنیت Z5 منویی را به ما نمایش میدهد که وضعیت موتور های کشویی، پشتی و ارتفاع عقب و جلوی صندلی به درستی انجام شده است و در مقابل آنها SET  نمایش داده میشود.

ریست صندلی برقی هیوندای سانتافه

در این مرحله ریست صندلی خودرو هیوندای سانتافه با دستگاه دیاگ Z5 را انجام دادیم. برای اطمینان صندلی را به کمک دکمه های آن جابه جا میکنیم. برای دیدن سایر فیلم های عیب یابی با دیاگ زنیت Z5 اینجا را کلیک کنید.

همانطور که متوجه شده اید، این دستگاه دیاگ پیشرفته و جدید، هم خودروهای خارجی را پشتیبانی میکند و هم خودروهای داخلی را پشتیبانی میکند. همچنین زبان فارسی را نیز ساپورت میکند. این دستگاه دیاگ ساخت کشور کره بوده و در ایران شرکت نیلیکار نمایندگی رسمی و انحصاری آن میباشد. در صورتی که میخواهید قیمت این دیاگ پر قدرت و ارزان قیمت را بدانید با ما تماس بگیرید. 02166046050

توسط: تاریخ انتشار: 17 مهر 1401دسته بندی: آموزش آنلاین, آموزش هیوندا, دسته‌بندی نشده, زنیت Z5, ویدئو های آموزشیدیدگاه‌ها برای عملیات انتخاب مشتری و ریست یونیت صندلی برقی سانتافه 2014 با دیاگ Z5 بسته هستندبرچسب ها: , ,