سوالات متداول

 1. 1
  چه دستگاه دیاگی بخرم ؟

  جواب : میخواهید چه ماشین ها یی را بیشتر ساپورت کند؟

  اگر برندهای خاصی مدنظر دارید به شما دستگاههای تخصصی و اورجینال آن برند را پیشنهاد میکنیم

  بعنوان مثال : برای خودروهای بنز   (Star Diagnostic) ، تویوتا (IT2 نسل قدیم و Techstream نسل جدید) ، بی ام و (ICOM) ، نیسان (Consult ) ، هیوندا و کیا (G-Scan)

  در صورتی که میخواهید اکثریت خودرو ها را ساپورت کند به دستگاههای مولتی برند نیاز دارید ، این دستگاهها تعداد ماشین های بیشتری را ساپورت می کنند اما تمام برندها را به یک میزان پشتیبانی نمی کنند.

  در حال حاضر دستگاههای Launch ، Auto Snap ، Auto Boss ، G_Scan و … در بازار موجودند.

 2. 2
  یک دستگاه مولتی برند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  ویژگی های یک دستگاه مولتی برند خوب :

  • تمام خودروهای خارجی موجود در ایران را پشتیبانی کند
  • علاوه بر خودروهای خارجی ، خودروهای کارخانجات داخلی ایران هم پشتیبانی کند.
  • جهت سهولت کار با دستگاه دارای منوی فارسی باشد
  • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش شرکتی باشد
  • هم خودروها ی سواری و هم خودروهای سنگین را ساپورت کند.
  • دارای سخت افزار مناسب جهت کار در محیط تعمیر گاه و قابل حمل بودن در جاده ها و… باشد.

  نکته : بسیاری از دیاگ ها بر روی لپ تاپ نصب می شوند اما لپ تاپ ها سخت افزار مناسبی بعنوان دستگاه دیاگ نیستند .

  • دارای باتری باشد (از ویژگی های داشتن باتری : مانند یک محافظ در برابر تغییر ولتاژ عمل می کند علاوه بر آن بدون نیاز به برق میتوانید با دستگاه کار کنید )
  • کابل OBD دستگاه بتواند تمام خودروها ی مجهز به سیستم OBD و سیستم CAN را ساپورت کند.
  • زمان راه اندازی دستگاه واتصال به خودرو خواندن اطلاعات کوتاه باشد . این به شما کمک می کند تابتوانید زمان کمتری را برای تعمیر یک خودرو صرف کنید ومی توانید خودروهای بیشتری را ساپورت کنید.
  • دارای گارانتی های جهانی FCC و CE باشد.
  • دستگاههای دیاگ باید دارای برنامه های به روز باشند و آپدیت برنامه های آن قیمت مناسبی داشته باشد و بتوانید دستگاه را هم به صورت Offline و هم به صورتOnline آپدیت کنید .
 3. 3
  آیا دیاگ جی اسکن همه ی ویژگی ها ی ذکر شده را دارد؟

  دیاگ جی اسکن علاوه براینکه کلیه ویژگی های ذکر شده را دارد :

  •    دستگاه تخصصی هیوندا و کیا نیز هست در حالی که سایر دستگاههای مولتی برند بعنوان دستگاه تخصصی کارایی ندارند . د ر حال حاضر این دستگاه در نمایندگی های اطلس خودرو و آسان موتور بعنوان دستگاه اصلی به کار برده می شوند.
  •      تنها دستگاه مولتی برند خارجی میباشد که به زبان فارسی کار می کند.
  •     دارای برد CAN داخلی است که باعث اتصال ساده به تمام سیستم های CAN  و غیر CAN بدون نیاز به تعویض مکرر کابلها و کانکتورها
 4. 4
  برای خودروهای ایرانی چه دستگاه دیاگی بخرم ؟ آیا جی اسکن خودروهای ایرانی را هم پشتیبانی می کند؟

  دستگاه جی اسکن کلیه برندهای ایرانی را هم ساپورت می کند ولی اگر شما فقط روی خودروهای ایرانی کار می کنید به شما پیشنهاد میدهم که دستگاههای دیاگ ایرانی را تهیه کنید زیرا دیاگ های ایرانی فقط خودروهای کارخانجات ایران را پشتیبانی میکنند و قیمت پایین تری دارند.

 5. 5
  دستگاه جی اسکن زبان فارسی را تا چه حد ساپورت می کند؟

  جی اسکن دارای منوی فارسی با بیش از 750،000 کلمه ترجمه شده ، است( شامل کدهای خطا، پارامترها، تست عملگر و پیکربندی ). البته توجه داشته باشید که شرکت نیلی کار معمولا به 3 تا 8 ماه زمان برای ترجمه متون جدید احتیاج دارد، بنابراین سیستمهایی که در هر آپدیت اضافه میشوند ابتدا به صورت انگلیسی ارائه شده و پس از ترجمه در آپدیتهای بعدی عمدتا به فارسی نیز در دسترس خواهند بود.

 6. 6
  تفاوت آپدیت Offline و Online چیست ؟

  برای دریافت آپدیت به صورت آنلاین میتوانید با گذاشتن کارت حافظه در USB Memory Reader و با نصب نرم افزار PCUtility، از طریق اینترنت به سرور شرکت ( جی آی تی) متصل شوید و برنامه های مورد نیاز را به روز رسانی کنید .(  البته توجه داشته باشید که هر آپدیت حدود 2 گیگابایت دیتا دانلود خواهد کرد) . اما برای دریافت آپدیت به صورت آفلاین ،میتوانید با مراجعه به شرکت آپدیت ها را دریافت کنید و دیگری نیازی به اتصال به اینترنت و دریافت فایل های سنگین نخواهید داشت ،چون ما  فایل های مربوط به آپدیت هر دستگاه را دریافت کرده و آنها را ذخیره میکنیم و در صورت در خواست و مراجعه ی مشتری مموری دستگاه را برایشان به روز رسانی میکنیم .

 7. 7
  چگونه میتوانم کار با جی اسکن را یاد بگیرم؟

  نیلی کار با علم بر اینکه فقط داشتن دیاگ و ابزار جهت عیب یابی و کسب درآمد تعمیرکاران کافی نیست، اقدام به ارائه دوره های آموزش عیب یابی خودروهای مدرن نموده است تا نحوه استفاده از ابزار را نیز به شما ارائه نماید. با خرید دستگاه جی اسکن و شرکت در دوره های آموزشی نیلی کار شما به شبکه ای از مدرسان و متخصصان متصل خواهید شد که مسیر عیب یابی و درآمدزایی بیشتر را برای شما هموار خواهند کرد.

 8. 8
  گارانتی دستگاه جی اسکن شامل چه مواردی می شود ؟

  گارانتی ایران دیاگ جی اسکن شامل ارائه دیاگ جایگزین هنگام نیاز به خدمات گارانتی است.

 9. 9
  سرعت و عملکرد دستگاه جی اسکن نسبت به سایر دستگاهها چگونه است؟

  دیاگ جی اسکن دارای دو پردازنده موازی است که سرعت و دقت عیب یابی دستگاه رانسبت به سایر مولتی دیاگ های مشابه چندین برابر کرده است.